KONST / Litografier / Litografi 14378383
nr 1437 8383
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Litografi, Flicka. Signerad, numrerad 21/25, daterad -81. Bildmått: 59x41, yttermått inklusive ram: 66x51 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
600 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:30:54
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko